Skip to main content

Loading

Баскетболистките стигнаха до победа

Миньор записа трудна победа в мач с продължение срещу Септември 97, за да прекъсне лошата си серия от последните седмици. Успехът с 84-75 у дома днес е първата победа на тима след осем поредни загуби и той вече има 11 победи и 8 поражения. Той ще завърши на трето място в крайното класиране, докато столичанки нямат шанс да се измъкнат от дъното и ще завършат на последната шеста позиция, а в момента са с 5 победи и 14 загуби.Тимовете за почнаха мача доста оспорвано, като в първите минути резултатът бе изравнен няколко пъти. Така се стигна до 8-8, а след това Миньор успя да се откъсне напред след добра серия от 10-2. До края на първата част обаче Септември се приближи само на 2 точки от съперника за 18-20. През втората част отборите продължиха да са изключително равностойни, като резултатът отново бе равен на няколко пъти. След първото полувреме Миньор имаше 3 точки аванс – 36-33.След подновяването на играта малкият аванс на Миньор се запази след много равностойни минути. Така след много оспорвана трета част перничанки водеха с 5 точки – 55-50. 6 минути и половина преди края на срещата състезателките на Септември успяха да изравнят резултата при 58-58, а след драматични следващи минути се стигна до 70-70 и така се наложи да се играе продължение. В него Миньор бе категоричен и не даде шанс на противника, прекъсвайки лошата серия.За победителките Ренета Дикова бе над всички с 33 точки, 8 асистенции и 7 борби. Ралица Василева се включи с 20 точки и 19 борби, а по 14 точки добавиха Галина Станчева (9 асистенции) и Христина Герджикова (15 борби).За Септември най-силна с 31 точки, 6 борби и 4 асистенции завърши Вероника Петкова, а с 21 точки и 7 борби приключи Цветелина Николова.В последния кръг от сезона Миньор ще гостува на новия шампион Рилски спортист, а Септември 97 ще бъде домакин на Тони 7. Срещите са на 10-и април (неделя), а те са без значение за крайното класиране