Skip to main content

Loading

Баскетболистките паднаха от "Рилецо"

За първи път след три поредни мача отборът на „Миньор” се събра в титулярния си състав, за да изиграе поредната си среща от първенството на „А” група по баскетбол срещу „Рилски спортист”. Причината  е, че се появи надежда за подписване на договор със спонсор, който да реши финансовите проблеми на тима. Все пак в игра не влезе Светла Асенова и това се отрази на организацията на полета. Христина Герджикова се стара много,но в доста ситуации не изглеждаше особено адекватно под кошовете. Гостенките, които излязоха в титулярния си състав, водени от Красимира Банова  стартираха със самочувствие и бързо поведоха с 8:2 точки. После домакините постепенно навлязоха в играта и дори поведоха с 16:14. Последваха две тройкина самоковлийки и  първата четвърт приключи при 16:20 в тяхна полза.Втората част започна със 7:0 за „Рилецо”, като Марина Гелова и Виолина Кочева бяха в основата на повечето атаки на отбора. Постепенно разликата мина десет точки като се видя,че липсата на каквито и да е тренировки от страна на баскетболистките на „Миньор” дават своя негативен отпечатък. По-ниските, но по-подвижни баскетболистки от Самоков взеха цели 9 борби в нападение,а стрелбата им от трите точки, им донесе цели десет попадения , които са си 30 точки. Все пак опитът беше на страната на домакините и те задържаха разликата в рамките на приличните десет точки.  Резултатът в края на втората част беше 39:29 за „Рилски спортист”. Третата чатвърт донесе едва много неприятна и твърде сериозна контузия на топреализаторката на гостите Виолина Кочева, която сериозно разтегна връзки на левия си глезен и беше изнесена на ръце от полето. Ситуацията на терена се промени, нямаше кой да завършва атаките на „Рилецо”, а домакините бързо се ориентираха и с няколко бързи атаки не само че стопиха разликата, но и завършиха част с точка аванс – 51:50. за съжаление, в четвъртата част поривът на пернишките баскетболистки спря, видя се,че им липсва физическата подготовка. Въпреки че Моника Тодорова направи пети фаул , гостенките дръпнаха леко напред и стигнаха до победата с 69:62. Заслужава да се отбележи и крайно неадекватното съдийство на Борислав Аврамов и Генади Иванов, които  с куп странни отсъждания успяха да изнервят всички в залата, треньори, ръководители и зрители в един мач, който не предполагаше никаква нервност. В зала „Борис Гюдеров” имаше трийсетина зрители – тъжна картина на пернишкия баскетбол, донесъл толкова много слава на града ни. Нивото на играта пък е потресаващо ниско, след катоедин отбор без каквито и да е тренировки  играе равностойно на отбор, който има претенции да е водач в групата и го постига. Въобще тъжна картина за българския женски баскетбол.

Резултат: Миньор – Рилски спортист     62:69

Състави:Миньор: Станчева 19, Дикова 10, Бойчева 14, Герджикова 8, Василева 11

Рилски спортист:Рудева 3, Ушагелова 15, Пейчинова 9, Тодорова 4, Кочева 24, (Гелова 12, Пешина 2)

Съдии:Борислав Аврамов, Генади Иванов