Skip to main content

Loading

И БК "София" разби "Миньор" на баскетбол

Трета поредна загуба в първенството на женската А група допусна отборът на Миньор Перник. В отложен мач с тима на София, игран в Перник, домакините бяха разгромени с 30-100.Миньор отново бе без най-добрите със състезателки, които поне на този етап едва ли ще се върнат в игра. Това разбира се прави задачата на отбора много трудна и ако те не започнат да играят много скоро перничанки ще слязат от първото място, което държат от началото на сезона. Миньор има 10 победи и 3 загуби, но Рилски спортист диша във врата на тима и е с 9-4. София е на 5-о място с 5 победи и 8 загуби, колкото има и четвъртия Тони 7.В срещата София не остави абсолютни никакви шансове на съперника си. Още от първите минути софиянки се откъснаха и контролиха мача изцяло. Те направиха цели 33 асистенци, а освен това откраднаха и 21 топки, което им даде сериозно предимство. Миньор нямаше силите и възможностите да се противопостави и логично загуби с голяма разлика. Весела Ковачева бе най-резултатна за победителките с 29 точки, а освен това хвана и 7 борби. По 18 точки вкараха Силвия Иванова и Румяна Давидкова (11 борби), а на косъм от трипъл дабъл бе Елена Милушева, която завърши с 10 точки, 11 асистенции и 8 борби. За домакините с дабъл дабъл се отчете Христина Герджикова - 11 точки и 14 борби. Надя Борисова добави 10 точки, а с 5 се отчете Лили Георгиева.