Skip to main content

Loading

Гола агитка подкрепя баскетболистките ,те бият - снимки

В  неделната вечер в зала „Борис Гюдеров” се срещнаха два отбора, които са на различните полюси във временното класиране – т.е. първият и последният. Срещата започна с очакваното превъзходство на „миньорки”, които дръпнаха с десетина точки и диктуваха нещата на терена. Първата част завърши при резултат 26:16 за „Миньор”През втората част обаче се видя, че символичният тренировъчен процес си каза думата и се видя,че пернишките баскетболистки трудно удържат напора на по-младите гостенки. Постепенно разликата започна да се топи и в 13-та минута след кош на Соня Филипова  стана 4 точки. Малко по-късно Калина Аксентиева от гостенките развесели публиката с опит да вкара кош, при който не улучи….таблото.Постепенно домакините бяха застингнати и 14 секунди преди края се стигна до 39:39, хубавото беше,че в последната атака на перничанки Ралица Василева вкара, в последните пет секунди столичанки не успяха и така първото полувреме завърши при резултат 41:39. На полувремето стана ясно,че Галина Станчева отсъства поради лични проблеми , а през последната седмица баскетболистките въобще не са тренирали. Имало е и вариант баскетболистките въобще да не играят в мача, но в крайна сметка са решили да излязат на терена. Дали ще продължат през пролетта ще зависи от почивката, в която задължително трябва да се намери спонсор. През втората част все пак опитът  на миньорки си каза думата и те дръпнаха леко в резултата. Три коша на Василева, тройка на Дикова и попадение на Бойчева доведоха до разлика от 57:49, при която се дишаше по леко. Треньорката на гостенките Борислава Мандур продължи да върти десетина баскетболистки с искане за поддържане на високо темпо, явно с цел да изтощава домакините, които играеха само пет без каквато и да е смяна.Въпреки че бяха по-ниски и определено по-неопитни, столичанки хванаха цели 17 борби в нападение и само лошата им стрелба от зоната на двете точки ги лиши от нещо по-сериозно от почетна загуба. Защото в стрелбата от трите точки момичетата от „Септември” категорично превъзхождаха и  вкараха цели 9 срещу само една за „Миньор”. Все пак опитът си каза думата, пък и Василева вкарваше кош след кош и пернишките баскетболистки се задържаха на разлика пред противничките си. В последзните десетина минути трийсетината фенове на „Миньор”, които не спряха да пеят и да подкрепят баскетболистките през целия мач съвсем се разгорещиха и се съблякоха голи до…кръста. В последните пет минути , когато първоначално разликата беше само три точки, нещата започнаха да си идват на мястото, въпреки че гостинките вкараха няколко тройки подред чрез Коприна Рашова и Соня Филипова. Мария Бойчева и Светла Асенова изиграха няколко добри комбинации и в крайна сметка срещата приключи при резултат 73:68. Така „Миньор” завършва есенния полусезон с девет победи от девет мача, а гостенките имат само един успех и осем загуби.

Резултат Миньор - Септември  73:68

Състави:  "Миньор":Дикова 10, Бойчева 9, Асенова 10, Герджикова 11, Василева 33

Септември:Сарафска 5, Георгиева 5, Рашова 22, Петкова, Аксентиева 2 ( Филипова 17, Джонева 6, Петрова 6, Василева)

Съдии: Манол Асенов, Весела Коконова