Skip to main content

Loading

"Черногорец" поведе в Северната "А" ОФГ

Въпреки че не стигна до победата в мача си срещу „Партизан” като гост, отборът на „Черногорец” поведе в таблицата за временното  класиране  след изиграване на мачовете от седмия кръг на първенството в Северната „А” ОФТ. Двата отбора не си вкараха гол и мачът завърши при резултат 0:0.Другият водач в класирането, „Енергетик”, също завърши наравно при гостуването на „Витановци”, но двата отбора все пак си вкараха по един гол. Първо домакините откриха чрез Георги Георгиев в 32-та минута, а след това Симеон Симеонов изравни в 41-та. През второто полувреме до попадение не се стигна и мачът завърши при резултат 1:1.Най-убедителната победа постигна отборът на „Миньор”1919, надвил при гостуването си в Студена местния едноименен тим със 7:1. Четири гола за домакините вкара Марио Мирчев, по веднъж са се разписали Янислав Първанов, Мариян Маринов и Димитър Младенов. Единственото попадение за домакините е дело на Георги Георгиев в 53-та минута на мача.В Кралев дол „Струма” стигна до класическото 3:0- срещу „Минерал” в мач без особено напрежение. Домакините са открили резултата още в 8-та минута с гол ва Мартин Калчев, Асен Георгиев е удвоил минута преди края на първата част. Във второто полувреме е отбелязан още един гол чрез Иво Димитров. Със същата победа са се поздравили и футболистите на „Морена”(Кладница) в мача си срещу комшиите от „Минерал”(Рударци). Даниел Златков е открил пет минути преди края на първото полувреме, а през второто своя голов принос са дали Николай Петров и Иво Димитров.В „Земен” отборът на „Пирин” е спечелил убедително с 4:0 срещу гостите от „Спортист”(Драгичево). Ивайло Кирилов е вкарал три гола , съответно в 40-та, 63-та и 66-та минута едно попадение две минути преди края е отбелязал и Николай Йорданов. Междувременно стана ясно,че насрочения за днес мач от турнира за купата на аматьорската лига между „Пирин” и „Струмска слава” се отлага за втори път, като новата дата, на която ще трябва да се играе срещата, е 20 октомври